Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonunun sağladığı avantajlar yüz estetik cerrahisine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Yağ en iyi tolere edilen dolgu maddelerinden biridir. Özellikle yüz gençleştirme alanında etkili bir dolgu maddesi olarak yıllardır kullanılmakta ve son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde sağladığı avantajlar ile günden güne popülaritesi artmaktadır.

Detay;

Yağ alımında uygulanacak teknik ve cerrahi aletler çok önemlidir. Bir çok teknik olmasına karşın önemli olan yağ hücrelerine en az zarar veren tekniği kullanmak bu işlemi yapan doktorlar için önem arz etmektedir.


Yağ enjeksiyonun en sık kullanım yeri yüz bölgesidir. Kullanım amaçları arasında yüzdeki azalan yağ hacmini arttırmak, yüzün daha genç, dolgun, canlı, dengeli ve orantılı yüz hatlarının oluşumunda, estetik görünmesini sağlamasında önemli bir rol oynamaktadır.


Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde yağların hacim kazandırma, dolgunluk yaratma özelliklerinin yanında yağ dokusunun kök hücre açısından en zengin kaynaklardan birisi olduğunun anlaşılmasıdır. Bu sebeple yüze yapılan yağ enjeksiyonlarında hacim ve dolgunluk kazandırmanın yanında cildin renginin açıldığı, yumuşadığı ve canlandığı izlenebilmektedir. Sonuç olarak bu etkiler yüzdeki cildin gençleşmesini sağlamaktadır.


Yağ enjeksiyonu sıklıkla karın ve bacak iç kısmından alınan yağ ile gerçekleştirilmektedir. 3 tip yağ enjeksiyonu vardır.

  • Klasik
  • Mikro (Nano)
  • Kök hücre destekli

Hastadan uygun teknik ile alınan yağ süzüldükten sonra enjekte edilir. Mikro(Nano) yağ enjeksiyonunda normal teknik ile alınan yağlar giderek azalan seri filtreden geçirilerek çok daha ince ve sıvı kıvamda bir yağ grefti elde edilerek kullanılır.


Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu için alınması gereken yağ oranından yaklaşık 120 cc daha fazla yağ alınır,Sağlık Bakanlığı onaylı kök hücre laboratuvarında kök hücreler ayıklanarak sıvı bir şekilde enjekte edilmek üzere yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde kullanılır. Kök hücrelerin cildi yenileyici etkisinden yağ enjeksiyonu ile birlikte daha fazla yararlanılmış olunur.


Yağ enjeksiyonu için seçilen alanlar özellikle;

  • Alın
  • Kaş
  • Alt ve üst Dudak
  • Üst Göz Kapağı
  • Göz Altı
  • Ağız Çevresi
  • Elmacık Kemiğidir.

Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası ödem ve morluk gözlemlenebilir. Tedavi sonrası doktorunuz süreci yakından takip ederek detaylı olarak yapılması gerekenler için sizi bilgilendirecektir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu
Yüze Yağ Enjeksiyonu
Sayfayı Paylaş:

Online Konsültasyon

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.