Yanak Estetiği

Yanak inceltme veya bişektomi olarak ta bilinen kişinin kalıcı olarak daha ince yanaklara sahip olması için yapılan cerrahi müdahaledir.

Detay;

Sıklıkla Hollywood yanak estetiği, aşırı miktarda yağ içeren yüz yapısı için yapılmaktadır. Azalmış yanak hacmi ile daha belirgin elmacık kemikleri ve çene için daha küçük görüntü sağlamayı hedefler.

Bişektomi, yanak yağları sebebi ile yüzleri şişman görünen, belirgin yüz konturları olmayan, kalın ve kare ifadeye sahip hastalar için uygundur. Bu prosedür için en yüksek talep kadınlardan geliyor gibi görünse de, erkeklerin de daha maskülen yüz hatlarına sahip olmak adına sıklıkla tercih ettikleri bir prosedürdür. Erkek hastaların kemik ve yağ yapılarındaki farklılıktan dolayı, işlem erkeklere uygulandığında genellikle daha az yağ çıkarılmaktadır.

Lokal anestezi altında yaklaşık 30-45 dk süren, ağız içinden 1 cm kesi ile yanak iç kısımından yağ yastıkçıklarının dışarı çıkarılması ile sağlanır.Ameliyat sonrası yüzde herhangi bir iz kalmaz, arzuladığınız sonucu yaklaşık 1 hafta sonrasında gözlemleyebilirsiniz.

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi bişektomide de bazı risk faktörleri olduğu unutulmamalıdır. Risk faktörlerinin önüne geçilmesi için operasyonunu gerçekleştirecek olan doktorun alanında uzman olması şarttır. Yüz bölgesindeki sinirlerin ve tükürük bezlerinin zarar görmesi, yüz felci gibi kalıcı hasarlar ortaya çıkabileceği gibi asimetrik yüz hatları da ameliyat sonrası karşılaşılabilecek komplikasyonlar arasındadır. 

Yanak Estetiği
Yanak Estetiği
Sayfayı Paylaş:

Online Konsültasyon

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.