Dudak Estetiği

Cerrahi dudak estetiği üst dudak kaldırma ameliyatı (lip lift) olarakta bilinen üst dudak bölgesinin uzunluğundan memnun olmayan hastalara yönelik olarak uygulanan lokal anestezi altında yaklaşık 30-45 dk. kadar süren bir ameliyattır.

Detay;

Hastaların gülüş estetiği, kalıcı kalkıklık ve üst dudak üzerindeki dikey uzunluğu kısaltmak için yaptırma nedenleri arasında yer alan bu cerrahi yöntem günümüz yüz estetiğinde popüler bir yaklaşım haline gelmiştir.


Üst dudak kaldırma ameliyatı üst dudak bölgesindeki dikey uzunluğu kısaltarak üst dudağa hacim kazandırma etkisi, varolan asimetriyi düzeltme, alt ve üst dudak arasındaki oranı dengelemeyi amaçlar.


Yapılacak olan cerrahi işlem öncesi belirlenen fazla deri için işaretleme yapılır. Kesilip çıkartılan kısım estetik gizli cerrahi görünmez sütur ile dikilir. Dikişler 7 gün sonra alınır. Operasyon sonrası birkaç gün ameliyat bölgesinde ödem gözlenebilir. Bu süre zarfında soğuk kompres yapılması önerilir. Hasta ameliyat sonrası günlük işlerini yerine getirebilir.

Dudak Estetiği
Dudak Estetiği
Sayfayı Paylaş:

Online Konsültasyon

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.