Kaş Estetiği

Kaşlar yüz ifadesinin belirleyici yapılarıdır. Kaşlarda zamanla birlikte kaş altındaki dokuların yapılarının değişmesiyle düşüklük meydana gelebilir. Bu durum kişinin yüzünde mutsuz ,yorgun bir ifadeye ve daha yaşlı görünüme neden olabilir. Aynı zamanda düşük kaş üst göz kapağının mevcut sarkıklığını arttırıp görme alanının daralmasında da etkili olur.

Detay;

Ameliyat İle Kaş Kaldırma Yöntemi

Kaş kaldırma ameliyatı direk kaş üzerinden doku çıkarılması, indirek yöntemle üst göz kapağı estetiği sırasında aynı kesi yerinden müdahale ile, saçlı deri hizasından girilerek alın ile birlikte kaş kaldırma veya endoskopik yöntemle olmak üzere birkaç farklı yöntemle yapılabilir. Saçlı deriden kesi ile alınla birlikte kaş kaldırma ve endoskopik yöntemle kaş kaldırma işlemleri genel anestezi altında gerçekleştirilirken diğer yöntemler lokal anestezi veya sakinleştirici ilaç yardımıyla(sedasyon) gerçekleştirilebilmektedir.

Kaş üzerinden kesi ile kaş kaldırma operasyonu en etkili ve en uzun ömürlü yaklaşım olmakla birlikte kaş üzerinde minimal bir izle iyileşebilmektedir. Bu yöntem tüm kaş veya kaş ucunun kaldırılması için istenilen oranda birebir düzeltme şansı vermektedir.Operasyon sırasında dikişlerin çeşitli kesi yöntemleriyle kamufle edilmesi ve operasyon sonrasında medikal tedavilerle iz olabilecek en minimal görünümüne kavuşturulur ve uzun dönemde iz problemi çoğunlukla yaşanmaz.


Üst göz kapağı operasyonu ile kombine yapılan teknikte mevcut kesi yerinden müdahale edilmekte ve ayrı bir cilt kesisine ihtiyaç duyulmadığı için iz problemi yaşanmamaktadır. Bu yöntemle sadece kaş ucuna kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Saçlı deriden yapılan müdahale tüm alınla birlikte olabileceği gibi küçük kesilerle endoskopik görüntüleme cihazları yardımıyla da yapılabilmektedir. Tüm alına yapılacak müdahalede kesinin boydan boya olmasından ötürü daha invaziv, komplikasyonlara açık ve postoperatif iyileşme
süreci diğer yöntemlerden daha uzun olabilmektedir.

Endoskopik yaklaşımda cilde küçük kesiler açılarak müdahale gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla daha az invaziv olan ve iz problemi olmayan bir yöntemdir. Yüz felci veya travma sonucu kalıcı sinir hasarına bağlı kaş düşüklüğü olan hastalarda da göz kapak ameliyatlarına ek olarak kaş kaldırma uygulanmaktadır.

Operasyon öncesi hastanın kullandığı kan sulandırıcı ilaç veya multivitamin takviyesi mevcutsa kanama riskini arttırmasından ötürü cerrahiden yaklaşık 7-10 gün önce hastanın da sağlık durumu için engel oluşturmuyorsa ilaç kesilir.


Operasyon sonrasında yönteme göre değişkenlik göstermekle birlikte ödem ve morluk beklenmekte, ortalama 1hafta-10 günde gerilemektedir.İlk 48 saatte buz uygulaması ve medikal tedavi verilmektedir. Ameliyat sonrasında 1-2 gün kaşların hareket ettirilmesinde güçlük olabilmekle birlikte geçicidir. Mevcut cilt dikişleri 1 hafta -10 gün sonrasında alınmaktadır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemi

  • Botilinum toksin
  • Cihaz yardımlı yöntemler
  • Dolgu uygulamaları

 Bu yöntemlerde hasta seçimi önem arz etmektedir. Cerrahi ihtiyacı olan hastalarda bu yöntemlerden yeterli cevap alınamayabilir.

S.S.S - Sıkça Sorulan Sorular

KAŞ KALDIRMA AMELİYATI HAKKINDA 3 ŞEY ;

1-Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yaptırılabilir mi ?

Evet. Botoks, Plexr tedavisi gibi benzeri yöntemlerden birisi seçilebilir. Klasik ameliyat olmak istemeyen hastalar ufak kesiler ile uygulanabilecek endoskopik kaş kaldırma yöntemi ile Botoks veya Plexr gibi tedavi yöntemlerine kıyasla çok daha kalıcı sonuçlar alabilir.

2-Kaş Kaldırma Ameliyatının Sonuçları Kalıcı Mıdır ?

Endoskopik teknikle verilen kaş şekli kalıcı olur fakat yıllar içerisinde yaş alma ile birlikte  bütün alın sarkacağı için kaşlarda bir miktar aşağı inecektir.

3-İdeal Kaş Dizaynı, Estetiği Nasıl Olmalı ?

Yüzünüz için mükemmel kaş şekli nasıl seçilir ?

  • Oval Yüzlerde İdeal Kaş 
  • Kalp Şeklinde Yüzlerde İdeal Kaş
  • Diamond- Elmas Şeklinde Yüzlerde İdeal Kaş
  • Kare Yüzlerde İdeal Kaş
  • Yuvarlak Yüzlerde İdeal Kaş
  • Uzun Yüzlerde İdeal Kaş

İdeal kaş dizaynı ve estetiği için birçok yöntem bulunmaktadır. Westmore, Lamas, Anastasia gibi doktorların yöntemleri günümüzde referans alınmaktadır. Hasta ile karşılıklı karar vererek, yüz yapısına uygun, ihtiyacına ve isteklerine cevap verebilecek, kişiye özel simulasyon ve ölçümler yapılarak ideal kaş dizaynını belirliyoruz.

Kaş Estetiği
Kaş Estetiği
Sayfayı Paylaş:

Online Konsültasyon

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.