Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök hücrelerimiz her sene yirmili yaşların sonundan itibaren belirli oranda azalır, bunun sonucunda yüzde yaşlanma ve kırışıklık meydana getirir. Eksilen hücreleri kök hücre tedavisiyle yerine koymak, tatmin edici gençleştirmeyi sağlar.

Detay;

Kulak arkasından alınan 4mm’lik küçük bir biyopsi ile kök hücreler laboratuvar ortamında çoğaltılarak 3 seans olarak 1 aylık periyotlarda yüz cildine enjeksiyon yardımıyla verilir. Yapılan işlemin başarısız olma gibi bir ihtimali yoktur, kişiden kişiye farklılık göstermez.Kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir.


Cildin genç kalmasını sağlayan fibroblast hücreleri bağ dokuyu ve kollajen üretiminden sorumludur. Yaş alma ile birlikte yirmili yaşların sonuna doğru her yıl ortalama %2 oranında azalır. Bu süreçte cilt yaşlanmaya başlar. Cilt yaşlanmasının, kırışıklıkların artmasının nedeni bu hücrelerin eksilmesi sonucu yıpranmasından kaynaklanmaktadır.


Yüzde cilt yaşlanmasının belirtileri ilk olarak kaş arası kırışıklıkları ile sarkmalar başlar. Tüm yüz de yaş alma ile birlikte bu prosese girer. Kök hücre tedavisi kesinlikle kanser yapmaz, kanseri tetiklemez çünkü fibroblast hücrelerinin kansere dönüşmesi mümkün değildir.


Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi yapıldıktan sonra cilt altında üremeye devam edeceği için 8-10 yıl önceki sayılarına zaman içerisinde ulaşacaktır. Hasta tedavinin etkisini süreç içerisinde görmeye başlarken net sonuç 6 ay-1 sene içerisinde alınacaktır. Tedavi sonrasında mimiklerde değişiklik gözlenmez, istenmeyen bir görüntü oluşmaz. Kişi uygulama sonrası hemen normal yaşantısına döner.


Günümüz yüz estetiğinde cilt yenilenmesini sağlamak için kullanılan en etkili ameliyatsız uygulamaların başında gelmektedir.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme
Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Sıkça Sorulan Sorular

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirmenin Yan Etkileri Varmıdır?
Kök Hücre ile Cilt Gençleştirmenin Yan Etkileri Varmıdır?
Kök Hücre ile Cilt Gençleştirmenin Etkileri Ne Kadar Sürer?
Kök Hücre ile Cilt Gençleştirmenin Etkileri Ne Kadar Sürer?
Sayfayı Paylaş:

Online Konsültasyon

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.