Göz Altı Işık Dolgusu

Cilt dokularının derinliğindeki hidrasyon seviyesini arttırarak, cilt rengini güzelleştirerek ve esnekliğini, sertliğini ve pürüzsüzlüğünü arttırarak ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayan ameliyatsız tedavi yöntemidir.

Detay;

Göz altı problemleri, genç yaştaki bir kişide bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olabilir. Göz altı ışık dolgusu ile göz altı ile yanaklar arasındaki hacimsel fark giderilebilir. Göz altında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilebilir. Bu sayede göz altı çevresinde gerekli oranda bir yükseltme sağlanabilir.


İçeriğinde cildi güzelleştirmek ve parlaklaştırmak için cildin beslenmesini ve nemlenmesini arttıran, hiyaluronik asit ve gerekli besin maddelerinin (antioksidanlar, aminoasitler, vitamin B6) karışımından oluşmaktadır.


Bu tedavi yöntemi ile göz altındaki çukurluklar yükseltilerek ışığı daha iyi yansıtması sağlanır. Bunun yanında özel içeriği sayesinde ciltte nemlendirme, doku yenilenmesi ve esneklik sağlanır.


Uygulama sırasında göz altına hiçbir ağrıya neden olmayacak incelikte özel milimetrik iğne uçlarıyla bu özel karışım eşit bir şekilde enjekte edilir. Enjeksiyonun hemen ardından ciltte yükselme oluşarak mor ve mat görünüm ortadan kalkar.


Göz altı ışık dolgusu işlemi ile göz altı bölgesi iki aşamalı bir süreçle gençleşir. Önce hyaluronik asitin etkisiyle  subkutanöz destekleyici tabaka güçlendirilir ve çukurlukların doldurulması sağlanır. Bu sayede koyu halkalar ve göz altı torbaları kamufle edilir.
İkinci aşamada ise polivitamin ve aminoasit içerikleri sayesinde deride uzun süreli bir hücresel yenilenme sağlanır. Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık ortalama birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. İlk gün enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. Birkaç saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner. İsterseniz makyaj bile yapabilirsiniz.


Tedavinin ardından cildin yüzeyinde, cildin hassasiyetine bağlı olarak 1-2 gün sürebilecek ciltte pembeleşme oluşabilir. Bu pembeleşmeler, kuru ciltli hastalarda çok daha uzun sürebilir. Diğer yan etkiler enjeksiyon bölgelerinde ödem, şişme ve morarma olabilir.
Eğer göz altındaki estetik sorunlara göz çevresindeki kaz ayağı kırışıkları da eşlik ediyorsa ya da göz kapağı sarkması, kaş arasında dikey çizgiler gibi durumlarda hastanın isteği doğrultusunda ameliyatsız teknikler ile bu sorunlar da aynı seansta tedavi edilebilir.
Göz çevresindeki sorunları gidermek için dolgu ile botoks enjeksiyonu bir arada uygulanarak çok daha bütüncül bir sonuç elde edilebilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu
Sayfayı Paylaş:

Online Konsültasyon

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.